Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Ksiądz prał. Tomasz Atłas – dyrektor krajowy PDM

Ksiądz Tomasz Atłas jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia otrzymał w roku 1999. Sześć lat później na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie obronił doktorat z teologii w zakresie misjologii („Ruch charyzmatyczny w Republice Konga i jego wpływ na kształtowanie życia osobistego i społecznego”). Wcześniej pracował jako misjonarz fidei donum w Republice Konga, skąd powołano go do pracy w Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Został asystentem i osobistym sekretarzem przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a od 15 września 2005 r. pełnił też funkcję delegata ds. misjonarzy. W ramach obowiązków odwiedził m.in. polskich misjonarzy w Kamerunie, Republice Środkowoafrykańskiej, Czadzie, Peru, Gwatemali, Salwadorze, Kazachstanie, Togo, Beninie, Boliwii, Ekwadorze, Panamie, Argentynie, Burundi, Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga, Madagaskarze, Brazylii, RPA, Kenii, Zambii, Paragwaju i Chile.

Od lipca 2008 r. zaczął pełnić funkcję sekretarza Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a w styczniu 2011 r. został mianowany dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. W następnym roku otrzymał od papieża Benedykta XVI godność Kapelana Jego Świątobliwości.

W dniu 14 stycznia 2016 r. kard. Fernando Filoni, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów, mianował ks. prał. Tomasza Atłasa dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce na drugą pięcioletnią kadencję.

 

s. Agata Stańczuk – księgowa

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna