Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • Jakie jest misyjne marzenie nowego dyrektora PDM?

  Jakie jest misyjne marzenie nowego dyrektora PDM?

  Zapraszamy do oglądania wywiadu z księdzem kan. Maciejem Będzińskim, nowym dyrektorem krajowym PDM w Polsce. Czytaj dalej
 • Konkurs Nasze Kolędowanie Misyjne

  Konkurs Nasze Kolędowanie Misyjne

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i zachęcamy do podzielenia się owocami Waszych kolędniczych wysiłków. Czytaj dalej
 • Papież Franciszek na Światowy Dzień Misyjny 2021

  Papież Franciszek na Światowy Dzień Misyjny 2021

  „W tym czasie pandemii, w obliczu pokusy ukrywania się oraz usprawiedliwiania obojętności i apatii w imię zdrowego dystansu społecznego, istnieje pilna potrzeba misji współczucia” – napisał Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na Światowy Dzień Misyjny. Czytaj dalej
 • Idzie nowe

  Idzie nowe

  1 lutego 2021 roku nastąpiła premiera nowego logotypu Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Czytaj dalej
 • Przeżyj misyjnie Wielki Post

  Przeżyj misyjnie Wielki Post

  W każdy czwartek Wielkiego Postu będziemy publikować misyjne rozważania drogi krzyżowej lub adoracji krzyża, abyście mogli skorzystać z nich w piątki w swoich parafiach lub podczas modlitwy on-line. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Marzec

Za ewangelizację: Abyśmy głęboko przeżyli sakrament pojednania, tak by na nowo odczuć nieskończone miłosierdzie Boże.

Marcowo-kwietniowy "Świat Misyjny" (2/2021) już dostępny w sklepie missio.pl! W tym numerze na czytelników czeka mnóstwo ciekawostek o Ghanie, maleńkim kraju Afryki nad Oceanem Atlantyckim.

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Franciszek powiedział, że druga niedziela Wielkiego Postu zaprasza nas, byśmy głębiej przyjrzeli się przemienieniu Jezusa na górze Tabor w obecności trzech Jego uczniów.

Abyśmy głęboko przeżyli sakrament pojednania, tak by na nowo odczuć nieskończone miłosierdzie Boże.

Trwa akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście – „Misjonarz na Post”. „Jest to piękny projekt polskiego Kościoła. Możemy być aktywnymi współpracownikami polskich misjonarzy” – tak inicjatywę tę komentuje kard. Luis Tagle, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Misjonarki i misjonarze z Polski dają piękne świadectwo naszemu Kościołowi i Ojczyźnie – w wywiadzie dla KAI bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji, przed Niedzielą „Ad Gentes”.

Kontynuujemy udostępnianie misyjnych materiałów pomocnych w owocnym przeżyciu Wielkiego Postu. W tym tygodniu zapraszamy do pobrania gotowych rozważań misyjnej drogi krzyżowej dla młodzieży.

Drodzy Czytelnicy, w marcowo-kwietniowym numerze „Misji Dzisiaj” zatrzymamy się nad Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary. Jest to ważne, ponieważ w przyszłym roku przypada dwusetna rocznica jego istnienia.

 „Pierwsze myśli o kapłaństwie zaczęły rodzić się w moim sercu w Wielki Piątek” – mówi ks. Michał Ulaski z diec. radomskiej, który niedługo wyjedzie na misje na Alaskę.

„Módlmy się, by misjonarze z Eucharystii czerpali siłę do codziennych zmagań, posługi słowa i dawania świadectwa miłości”– bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na Niedzielę „Ad Gentes”, przeżywaną w tym roku pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2020pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na grudzień 2020 r. pobierz
 3. Papieskie Intencje Modlitewne 2021pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2021 r. pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2021 r. pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na marzec 2021 r.pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na kwiecień 2021 r.pobierz