Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • Papież Franciszek na Światowy Dzień Misyjny 2021

  Papież Franciszek na Światowy Dzień Misyjny 2021

  „W tym czasie pandemii, w obliczu pokusy ukrywania się oraz usprawiedliwiania obojętności i apatii w imię zdrowego dystansu społecznego, istnieje pilna potrzeba misji współczucia” – napisał Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na Światowy Dzień Misyjny. Czytaj dalej
 • „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  W Niedzielę Dobrego Pasterza (Światowy Dzień Modlitw o Powołania) startuje akcja „Powołanie utkane na miarę”. Jest to wspólny projekt Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Siostry będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i Czytaj dalej
 • DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2021

  DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2021

  Już niebawem majowo rozkwitną kwiaty i znów przyjdzie czas I Komunii Świętych. Po nich zaś Biały Tydzień, a w nim, oczywiście, Dzień Misyjny! Od wielu już lat przecież dzieci komunijne pomagają dzieciom misji. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Maj

Ogólna: Aby finansiści współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i ochrony obywateli przed niebezpieczeństwami.

15 kwietnia 2021 r. papież Franciszek przyjął na audiencji abp Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Przy grobach św. Piotra i św. Jana Pawła II abp Pennacchio modlił się za zaangażowanych w inicjatywę „Żywy Różaniec dla Misji”.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zachęcają do włączenia się w pomoc dzieciom z krajów misyjnych. Maj to czas I Komunii Świętych – jest to dobra okazja do uwrażliwienia dzieci na potrzeby rówieśników na całym świecie.

3 maja 2021 r. minęła 199. rocznica powstania Dzieła Rozkrzewiania Wiary i 99. rocznica uznania go za „papieskie”. Pomimo pandemii i związanych z nią trudności jest to powód do radości i dziękczynienia Panu Bogu za to Dzieło. W 2022 roku będziemy świętować okrągłe jubileusze związane z Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary.

Do pielęgnowania zakorzenionej w polskiej tradycji majowej modlitwy maryjnej i ofiarowania jej w intencji ustania pandemii zachęcił Franciszek Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

W uroczystość NMP Królowej Polski Jasna Góra znalazła się na szlaku różańcowego maratonu modlitwy w łączności z papieżem i sanktuariami świata.

Papieska Unia Misyjna ma nowego sekretarza generalnego – został nim o. prof. Dinh Anh Nhue Nguyen OFMConv z Wietnamu.

4 maja przedstawiciele Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce spotkali się z nuncjuszem apostolskim abpem Salvatore Pennacchio.

W dniach 26-29 kwietnia 2021 r. ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce, wziął udział w kursie formacyjnym on-line dla nowych dyrektorów krajowych Papieskich Dzieł Misyjnych.

Już niebawem majowo rozkwitną kwiaty i znów przyjdzie czas I Komunii Świętych. Po nich zaś Biały Tydzień, a w nim, oczywiście, Dzień Misyjny! Od wielu już lat przecież dzieci komunijne pomagają dzieciom misji.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2021pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2021 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2021 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na marzec 2021 r.pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na kwiecień 2021 r.pobierz
 6. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2021pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na maj 2021pobierz
 8. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na czerwiec 2021pobierz