Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2020

  DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2020

  Obecna sytuacja świata dość mocno zmieniła naszą codzienność, w tym również przygotowanie i przeżywanie I Komunii Świętej w parafiach i rodzinach. Czytaj dalej
 • Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 2020

  Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 2020

  Tegoroczny Tydzień Misyjny będziemy przeżywać pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce przygotowały materiały pomocne do owocnego przeżycia tego misyjnego czasu.  Czytaj dalej
 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Wrzesień

Ogólna: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy, z ich poszanowaniem.

Papież Franciszek przyjął na audiencji prywatnej prezydenta Andrzeja Dudę. Był to pierwszy szef państwa, który gościł w Watykanie od czasu, gdy w marcu w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne związane z pandemią koronawirusa.

Film Pawła Wysoczańskiego „Jutro czeka nas długi dzień” opowiada o pracy polskiej świeckiej misjonarki Heleny Pyz.

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów wyzdrowiał z koronawirusa. Powrót do zdrowia nastąpił po 13 dniach od stwierdzenia infekcji. Choroba miała przebieg bezobjawowy, a purpurat przebywał w ścisłej izolacji. 

Do wrażliwości sumień i pamiętaniu o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

"Bądźcie żywotnymi ludźmi, ludźmi z ideałami, ludźmi, którzy zmieniają świat. Nie stójcie w miejscu, nie bądźcie jak posągi!” - tymi słowami papież Franciszek zwrócił się do młodzieży z rodzinnej Argentyny.

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu przypadającego 4 października będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka, która kończy „Czas dla Stworzenia”, rozpoczęty 1 września Dniem Modlitwy o Ochronę Stworzenia.

Fundacja im. Heleny Kmieć organizuje ogólnopolską wystawę poświęconą zamordowanej w Boliwii wolontariuszce.

Przesiedleńcy wewnętrzni są tematem tegorocznego Orędzia na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Chodzi tu o ludzi, którzy ze względu na konflikty, kataklizmy czy biedę musieli porzucić swe domy, lecz nadal pozostają w swej ojczyźnie.

Tegoroczny Tydzień Misyjny będziemy przeżywać pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce przygotowały materiały pomocne do owocnego przeżycia tego misyjnego czasu. 

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na maj 2020 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na czerwiec 2020 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na lipiec 2020 r. pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na sierpień 2020 r. pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na wrzesień 2020 r. pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2020 r. pobierz
 8. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2020pobierz