Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  „Powołanie utkane na miarę” nowa akcja PDM i PDDM

  W Niedzielę Dobrego Pasterza (Światowy Dzień Modlitw o Powołania) startuje akcja „Powołanie utkane na miarę”. Jest to wspólny projekt Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Siostry będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i Czytaj dalej
 • W 2022 roku trzy z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych będą obchodzić ważne rocznice

  W 2022 roku trzy z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych będą obchodzić ważne rocznice

  Będzie to 200. rocznica powstania Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz 100. rocznica motu proprio „Romanorum Pontificum” papieża Piusa XI, dzięki któremu trzy z czterech Dzieł zyskały miano „papieskie”. Czytaj dalej
 • Z o. Pawłem Manną przez cały rok

  Z o. Pawłem Manną przez cały rok

  Z okazji przygotowań do jubileuszów Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Papieskich Dzieł Misyjnych, dla członków Papieskiej Unii Misyjnej powstały misyjne rozważania modlitewne na każdy miesiąc. Czytaj dalej
 • Włączamy „Misyjny Budzik” z Radiem Jasna Góra

  Włączamy „Misyjny Budzik” z Radiem Jasna Góra

  „Misyjny Budzik” to cykl audycji przygotowywanych we współpracy Papieskich Dzieł Misyjnych z Radiem Jasna Góra. Z audycji dowiemy się o aktualnych inicjatywach misyjnych w Polsce, a także wysłuchamy ciekawych świadectw misjonarzy przybywających na Jasną Górę przy okazji urlopów czy spotkań Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Wrzesień

Ogólna: Abyśmy wszyscy odważnie wybierali prosty i zrównoważony ekologicznie styl życia, doceniając młodych ludzi, którzy się w to mądrze angażują.

Hasło Światowego Dnia Misyjnego i następującego po nim tygodnia aktywności misyjnej odkrywa prawdę, że misje są sprawą wiary. Pomocą w przeżyciu tego czasu są Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 2021.

Redaktor Irmina Janus, wieloletni pracownik Papieskich Dzieł Misyjnych i „Missio-Polonia” Wydawnictwa PDM, odchodzi na zasłużoną emeryturę.

"Po mojej podróży apostolskiej na Węgry i Słowację w moim sercu jest wielka wdzięczność. Dziękuję wam za to, że przybyliście tak licznie, aby towarzyszyć mi swoją obecnością i modlitwą podczas tej pielgrzymki" - papież podczas środowej audiencji generalnej.

W rozważaniu przez modlitwą Anioł Pański papież Franciszek przypomniał, że wartość osoby nie zależy od osiągniętego przez nią sukcesu, wykonywanej pracy, czy ilości posiadanych pieniędzy.

Przygotowania do ważnych jubileuszy 2022 roku były głównym tematem jesiennego zebrania Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych, które odbyło się w dniach 15-16 września 2021 r. w seminarium duchownym w Częstochowie.

W Papieskich Dziełach Misyjnych rozpoczęliśmy drugi i jednocześnie bezpośredni rok przygotowań do Misyjnego Synodu Dzieci 2022. Czym będzie ten synod i dlaczego odbędzie się w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie? Zobaczcie sami!

Ważne jubileusze 2022 roku będą głównym tematem Zebrania Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-16 września 2021 roku w Częstochowie.

„Niech duchowy testament Prymasa Tysiąclecia: «Wszystko postawiłem na Maryję» i ufność matki Elżbiety Róży pokładana w Krzyżu Chrystusa będą zawsze mocą waszego narodu” – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do polskich pielgrzymów podczas środowej audiencji generalnej.

12 września 2021 r. mija szósta rocznica odejścia do Pana p. Grażynki Ruchlewicz (1954-2015), pracownika Papieskich Dzieł Misyjnych (1985-2015).

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2021pobierz
 2. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2021pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na maj 2021pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na czerwiec 2021pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na lipiec 2021pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na sierpień 2021pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na wrzesień 2021pobierz
 8. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2021pobierz