Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2020

  DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2020

  Obecna sytuacja świata dość mocno zmieniła naszą codzienność, w tym również przygotowanie i przeżywanie I Komunii Świętej w parafiach i rodzinach. Czytaj dalej
 • Papież o misji, która jest owocem Ducha, a nie naszych strategii

  Papież o misji, która jest owocem Ducha, a nie naszych strategii

  Ojciec Święty przypomina, że skuteczność głoszenia Ewangelii zależy od Ducha Świętego, a nie ludzkich strategii, czy wręcz kampanii reklamowych. Franciszek pisze o tym w przesłaniu do Papieskich Dzieł Misyjnych, których doroczne spotkanie w Rzymie zostało przełożone z powodu pandemii. Czytaj dalej
 • W tym roku SAM online

  W tym roku SAM online

  W dniach od 30 czerwca do 1 lipca 2020 r. odbędzie się internetowa Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia. Jej organizatorem od 23 lat są Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Maj

Za ewangelizację: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

W dniach od 30 czerwca do 1 lipca 2020 r. odbędzie się internetowa Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia. Jej organizatorem od 23 lat są Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce.

„Przesłanie Franciszka skierowane do Papieskich Dzieł Misyjnych, jest świetnym rachunkiem sumienia z naszego zaangażowania w głoszenie Ewangelii” – powiedział kard. Luis Antonio Tagle. 

27 maja br. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych podała informację o zatwierdzeniu cudu za przyczyną sł. Bożej Pauliny Marii Jaricot. To ogromna radość dla wielomilionowej wspólnoty Żywego Różańca na świecie, której założycielką jest Paulina Jaricot.

W najbliższą sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w Grocie Lourdes w Ogrodach Watykańskich, Papież Franciszek będzie przewodniczył modlitwie różańcowej.

W dniach 5-6 czerwca 2020 r. do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.

Papież Franciszek skierował specjalne słowa do Papieskich Dzieł Misyjnych. Pełni wdzięczności za słowa Ojca Świętego dzielimy się jego Siedmioma Przykazaniami dla misji. To jeden z fragmentów jego ojcowskich wskazówek dla PDM.

Watykańska dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka ogłosiła w Tygodniu LaudatoSi' ROK LAUDATO SI'. Jest to specjalny "Jubileusz dla Ziemi", dla ludzi i dla wszystkich stworzeń. Przypada on w piątą rocznicę ogłoszenia przez papieża Franciszka encykliki „Laudato si'.

Ojciec Święty przypomina, że skuteczność głoszenia Ewangelii zależy od Ducha Świętego, a nie ludzkich strategii, czy wręcz kampanii reklamowych. Franciszek pisze o tym w przesłaniu do Papieskich Dzieł Misyjnych, których doroczne spotkanie w Rzymie zostało przełożone z powodu pandemii.

Tegoroczna pielgrzymka moderatorów, zelatorów i członków Żywego Różańca, zaplanowana na 5-6 czerwca 2020 r., będzie pielgrzymką duchową. 

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019pobierz
 2. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2020 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2020 r. pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na marzec 2020 r. pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na kwiecień 2020 r. pobierz