Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • Zostań AdoMiSem!

  Zostań AdoMiSem!

  Jako Papieskie Dzieła Misyjne zapraszamy do modlitewnego i materialnego wsparcia seminariów duchownych na terenach misyjnych. W tym szczególnie trudnym czasie pandemii prosi nas o to, w imieniu papieża Franciszka, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Luis Antonio Tagle. Czytaj dalej
 • Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej ON-LINE

  Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej ON-LINE

  Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają do uczestnictwa on-line w sesji misjologicznej i czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędą się 5 grudnia 2020 roku. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Grudzień

Za ewangelizację: Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana słowem Bożym i modlitwą.

W liturgii Kościoła wspominamy św. Franciszka Ksawerego, patrona misji. To szczególnie ważne święto dla członków Papieskiej Unii Misyjnej, ponieważ jest to dzień duchowości misyjnej kapłanów.

O błogosławieństwie ściśle związanym z modlitwą mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej transmitowanej ze względu na ograniczenia sanitarne przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Każda istota ludzka w odwiecznych zamiarach Bożej miłości przeznaczona jest do życia wiecznego. Warto o tym pamiętać podczas adwentu, który przygotowuje chrześcijan na całym świecie do przyjścia na świat Boga.

Pod hasłem „Poślij mnie” 5 grudnia br. odbędzie się na Jasnej Górze sesja misjologiczna, którą zakończy modlitwa różańcowa po Apelu Jasnogórskim.

„Nabożeństwa Misyjne 2021”, przygotowane w oparciu o Papieskie Intencje Modlitewne na rok 2021, mogą służyć jako pomoc duszpasterska i katechetyczna.

Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

Adwent to czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem, „który przyjdzie na końcu świata i który przychodzi każdego dnia, abyśmy dzięki Jego łasce mogli czynić dobro w naszym życiu i w życiu innych”.

Wędrowanie razem z Maasajami pomoże nam przygotować serca na świętowanie urodzin Pana Jezusa. Będzie również pomocą w przygotowaniu tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych, kolędujemy przecież dla masajskich dzieci. 

Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają do uczestnictwa on-line w sesji misjologicznej i czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędą się 5 grudnia 2020 roku.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na sierpień 2020 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na wrzesień 2020 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2020 r. pobierz
 5. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2020pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na listopad 2020 r. pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na grudzień 2020 r. pobierz