Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • Papież: Błogosławieństwa są piękną drogą do szczęścia

  Papież: Błogosławieństwa są piękną drogą do szczęścia

  Papież Franciszek rozpoczął nowy cykl katechez, który jest poświęcony pierwszym jedenastu wersetom Kazania na Górze (Mt 5, 1-11). Czytaj dalej
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Nasze kolędowanie misyjne – dzieciom w Amazonii”.  Czytaj dalej
 • Sklep Missio-Polonia

  Sklep Missio-Polonia

 • Trzy dni o misjach

  Trzy dni o misjach

  Zakończyło się doroczne zebranie statutowe Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. W dniach od 17 do 19 lutego br. w obradach uczestniczyło 26 dyrektorów diecezjalnych oraz pracownicy dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, w sumie 33 osoby. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Luty

Ogólna: Módlmy się, aby wołanie braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów przemytników, było usłyszane i wzięte pod uwagę.

Przekazujemy Wam drugi numer „Misji Dzisiaj” w 2020 r., w którym kontynuujemy wędrówkę po misyjnych kontynentach, pochylając się nad tajemnicą Eucharystii i odkrywając ślady Jana Pawła II z okazji jego setnej rocznicy urodzin. 

Adhortacja papieża Franciszka „Querida Amazonia", jest dokumentem Kościoła, który zatroskany jest o głoszenie Ewangelii na całym świecie, bowiem taka jest jego natura - bp Jan Piotrowski.

Zakończyliśmy już akcję Kolędników Misyjnych dla Amazonii, czyli projekt roku 2019/2020. Serdecznie dziękujemy każdemu i każdej z Was za trud organizacji i wielkie zaangażowanie. 

„Świat Misyjny” na marzec-kwiecień (2/2020) już w sprzedaży! W tym numerze Yendi, młoda mieszkanka Jamajki, opowiada o swoim kraju i rodzinie.

Zakończyło się doroczne zebranie statutowe Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. W dniach od 17 do 19 lutego br. w obradach uczestniczyło 26 dyrektorów diecezjalnych oraz pracownicy dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, w sumie 33 osoby.

Dziękuję Waszej Świątobliwości za ten potrzebny, ważny i wrażliwy głos, który staje się donośnym wołaniem Kościoła, „o prawa najuboższych, rdzennych ludów” – podkreślił w liście do Ojca Świętego abp Stanisław Gądecki.

„Umiłowana Amazonia ukazuje się przed światem z całym swoim blaskiem, dramatem, swoją tajemnicą”. Tak zaczyna się posynodalna adhortacja apostolska Querida Amazonia.

„W krzyżu nadzieja” to tytuł misyjnych materiałów liturgicznych na Wielki Post, okres wielkanocny i Biały Tydzień na 2020 rok.

W dniach od 29 czerwca do 3 lipca 2020 r. w Warszawie odbędzie się I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych (SAM). Zapraszamy osoby świeckie i duchowne: animatorów, zelatorów róż Żywego Różańca, katechetów, siostry, księży, kleryków, wolontariuszy, studentów i uczniów szkół średnich.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2019 r. pobierz
 3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na listopad 2019 r. pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na grudzień 2019 r. pobierz
 5. Papieskie Intencje Modlitewne 2020pobierz
 6. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2020 r. pobierz
 7. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2020 r. pobierz