Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci oraz Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski serdecznie zapraszają na konferencję prasową przed misyjnym kolędowaniem. W tym roku będzie ono przebiegać pod hasłem: "Kolędnicy Misyjni dzieciom w Rwandzie i Burundi".

Spotkanie odbędzie się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski
(skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa)
Wtorek 18 grudnia 2018 r., godz. 11.00

W programie:
1. Kolędnicy Misyjni z Jabłonowa Pomorskiego – scenka „Dzieciom w Rwandzie i Burundi” – przed salą konferencyjną (7 min.)
2. Wypowiedzi zaproszonych gości (w sumie 15-20 min.)
3. Indywidualne wywiady dziennikarzy z gośćmi

W konferencji udział wezmą:
1) br. Jean Baptiste MUTABARUKA, karmelita bosy, pochodzący z Rwandy
2) br. Omer NSHIMIRIMANA, karmelita bosy, pochodzący z Burundi
3) p. Justyna Prajs, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim
4) przedstawiciele Papieskich Dzieł Misyjnych: ks. prał. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM w Polsce oraz p. Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD.

Odpowiemy na pytania:
Co Kolędnicy Misyjni mają wspólnego z kulturą? Dlaczego z kolędnikami chodzi koza? O czym marzą dzieci w Rwandzie i Burundi? Co dzieci zostawią w naszych domach? Dokąd trafiły pieniądze z ubiegłorocznego kolędowania? Jak polskie dzieci odpowiadają na wezwanie papieża Franciszka?

Po konferencji będzie można porozmawiać również z o. Bazylim Mosionkiem OCD, byłym sekretarzem ds. misji karmelitańskich w Afryce, ks. kan. Grzegorzem Tworzewskim, proboszczem parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim i dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji toruńskiej, byłym misjonarzem w Zambii oraz p. Anną Berent, dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, opiekunem grupy Kolędników Misyjnych.

Po zakończonej konferencji prasowej zapraszamy na poczęstunek.

www.pdmd.missio.org.plPapieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna