Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Sługa Boża Paulina Jaricot jest – obok św. Franciszka Ksawerego, św. Teresy z Lisieux oraz bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronką Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym pragniemy przybliżyć duchowość Pauliny Jaricot. Jej proces beatyfikacyjny jest już w końcowej fazie. Zachęcamy do modlitwy, abyśmy jak najszybciej mogli nazywać ją błogosławioną.
Duchowość Pauliny Jaricot, która jest założycielką Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca, jest także tematem roku formacyjnego 2019/2020 w czasie Wielkiej Nowenny Różańcowej (2018-2026), podjętej przed dwusetną rocznicą powstania Żywego Różańca. Paulina jest patronką tej Nowenny obok św. Jana Pawła II i bł. ks. Ignacego Skorupki.

Cytaty zamieszczane codziennie podczas Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego na zdjęciach pomogą nam poznać bogactwo duchowości Pauliny. Każdego dnia będzie to inna myśl oraz inny obraz związany z jej życiem i miejscem, w którym żyła, działała i gdzie obecnie znajduje się jej grób. Ilustracje pochodzą z archiwum Papieskich Dzieł Misyjnych.

Myśli Pauliny będą również transmitowane każdego dnia Misyjnego Października przez Radio eM Katowice.

ep/pdm

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna