Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Ochrzczeni i posłani” to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, przypadającej w tym roku 20 października. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny to wyjątkowy czas, ponieważ wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.
Papieskie Dzieła Misyjne oraz Wydawnictwo Missio-Polonia, we współpracy z dyrektorami diecezjalnymi, animatorami i przyjaciółmi PDM, odpowiadając na to wyzwanie, przygotowały wyjątkowe misyjne materiały liturgiczne – ubogacone o scenariusze katechez, modlitwę na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny i naklejki z logo tegoż wydarzenia. W materiałach znajdują się również stałe elementy, czyli homilie dla dorosłych, młodzieży i dzieci na Niedzielę Misyjną, liturgie Mszy św. oraz rozważania i czytanki różańcowe na każdy dzień Tygodnia Misyjnego.
Materiały zawierają także dodatek dla dzieci, statystykę Kościoła katolickiego na świecie oraz najnowsze dane dotyczące polskich misjonarzy. Do każdego egzemplarza dołączone są folderki z papieskimi intencjami modlitewnymi na 2020 rok.
„Tegoroczny Światowy Dzień Misyjny i Tydzień Misyjny będziemy przeżywać w wyjątkowym kontekście – w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Papież Franciszek ogłosił ten szczególny czas, „aby bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią misyjną przemianę życia i duszpasterstwa”. Wyraził przy tym pragnienie, „aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu” – napisał we wstępie ks. dr Tomasz Atłas, dyrektor PDM.
Komplet materiałów wraz z plakatem można nabyć w cenie 13 zł w siedzibie Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie lub w sklepie internetowym Missio-Polonia.

ep/PDM

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna