Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Rekolekcje dla dzieci WSD Pelplin W ramach przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie zorganizowali w ostatnich dniach marca rekolekcje dla dzieci z ognisk PDMD w diecezji pelplińskiej. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób.

 

Podczas diecezjalnych rekolekcji zapoznaliśmy dzieci i animatorów z ideą zbliżającego się wielkimi krokami Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który ogłosił papież Franciszek. Skupiliśmy się na haśle tego wydarzenia i zastanawialiśmy się wspólnie, co to znaczy dla nas, że jesteśmy ochrzczeni i posłani – wyjaśnia kleryk Patryk Wyka, prezes koła misyjnego WSD w Pelplinie.


Program spotkania wypełniony był modlitwą, nauką i zabawą. Wszystkie te elementy przybliżały dzieciom przesłanie Ewangelii, postacie świadków wiary oraz „miejsca” spotkania z Bogiem. Codzienna Msza święta i nabożeństwo drogi krzyżowej odnowiły w nas ducha misyjnego, a gra terenowa po Pelplinie motywację do działania – wspominają uczestnicy.

Wiosenne spotkania dla ognisk misyjnych to już tradycja, którą zapoczątkowali zaangażowani misyjnie klerycy diecezjalnego seminarium.

as/pdm/pw/WSD Pelplin

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna