Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

WSD Radom

W czwartek, 28 marca 2019 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu ks. Grzegorz Tęcza – ojciec duchowny oraz siedmiu alumnów przystąpiło do Papieskiej Unii Misyjnej. Klerycy przygotowywali się do tego wydarzenia odmawiając nowennę do bł. Pawła Manny – założyciela Unii Misyjnej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył o. Luca Bovio – sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej, a homilię wygłosił o. Eugenio, który jest misjonarzem ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. W kazaniu podkreślił misyjny wymiar posługi ucznia Chrystusa. Obecny był również ks. Maciej Będziński – sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

Papieska Unia Misyjna jest stowarzyszeniem kapłanów, kleryków, zakonników i świeckich, którego głównym zadaniem jest wzbudzanie w Kościele pasji pracy na rzecz misji oraz zachęcanie różnych wspólnot do działalności ewangelizacyjnej. Jan Paweł II napisał, że „zadaniem Papieskiej Unii Misyjnej jest tchnienie życia, wiary, entuzjazmu i miłości we wszystkie formy pomocy misjom”.

Po Eucharystii członkowie kleryckiego koła misyjnego spotkali się z przybyłymi gośćmi, aby posłuchać o doświadczeniach związanych z posługą misjonarzy. Cieszymy się, że bracia dołączyli do Papieskiej Unii Misyjnej i życzymy, aby pamiętali o misyjnym wymiarze swojego powołania.

al. Filip Wincewicz/WSD/Radom

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna