Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

10 listopada, w wigilię 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnoty Żywego Różańca w całej Polsce będą modlić się za Ojczyznę podczas czuwania w swoich domach, parafiach i wspólnotach.

Czuwanie jest zaplanowane na sobotę 10 listopada, w godzinach 18.00-21.00. „Podczas gdy wiele uroczystości będzie dopiero przygotowywanych, my z dala od zgiełku, w ciszy kościołów, przed Najświętszym Sakramentem będziemy otaczać Polskę modlitwą i polecać ją Bogu” – powiedział ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA.

Warto włączyć się w to modlitewne czuwanie, aby podziękować Bogu za to, że 100 lat temu spełniły się marzenia wielu pokoleń Polaków – wywalczyli niepodległość i Polska narodziła się na nowo.

Módlmy się za naszą Ojczyznę, za poległych przez wieki na polach bitewnych, w obozach koncentracyjnych, za wszystkich, którzy w obronie wolności ponieśli najwyższą cenę – oddali własne życie. Uczcijmy ich pamięć.

Módlmy się również za tych, którzy sprawują rządy w naszym kraju, o pomyślność dla naszej Ojczyzny, aby była Bogiem silna i aby żaden Polak nie wstydził się, że jest Polakiem.

Inicjatywa modlitewnego czuwania powstała w czasie podsumowania pierwszego powojennego Kongresu Różańcowego, który odbył się we wrześniu 2017 r. na Jasnej Górze.

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna