Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     Jak co roku Papieska Unia Misyjna w Polsce organizuje sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Tym razem spotkamy się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. Tegoroczny temat przewodni brzmi: MOCNI W DUCHU PRZY SERCU MARYI.
     To wspaniała okazja, żeby doświadczyć misyjnego wymiaru Kościoła, spotkać się ze sobą, wykorzystać czas na rozmowy i modlitwę oraz pogłębić własną misyjną formację.
     Spotkanie składa się z dwóch części: wykładowej i modlitewnej.
     Rozpoczynamy w sobotę Mszą Świętą o godzinie 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie przechodzimy do Auli Kordeckiego na spotkanie formacyjne. Po południu ks. bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej opowie nam o sytuacji tamtejszego Kościoła, a ks. bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej – o Duchu Świętym w misji Kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za 25-lecie Wydawnictwa Missio-Polonia oraz wysłuchamy bardzo ciekawego świadectwa o młodym Kościele w Mongolii.  
     Od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy nasze czuwanie modlitewne przed obrazem Czarnej Madonny. Podczas czuwania zawierzymy Matce cały Kościół i misjonarzy, będziemy adorować Pana i poznawać przyszłych misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej. Przyjmiemy także nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej.
     Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich – misjonarki i misjonarzy, wolontariuszy i osoby świeckie, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentki i referentów misyjnych oraz kleryków z kół misyjnych, a także wszystkich, którym sprawy misji nie są obce i pragną być razem z nami.
     Przesyłam braterskie pozdrowienia i otaczam każdego modlitwą.
O. Luca Bovio IMC
sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej
 
Recepcja w Auli Kordeckiego od godziny 10.00 w sobotę.  
Prosimy o przysyłanie zgłoszeń do 20 listopada 2018 roku.
Zgłoszenia mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 22 536-90-33.
W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko (w przypadku grup zorganizowanych tylko osoby odpowiedzialnej), zgromadzenie zakonne lub diecezję, liczbę osób oraz deklarację skorzystania z opcji ciepłego posiłku (musimy podać dokładną liczbę osób).


DODATEK
     1. Administratorem państwa danych osobowych podawanych w trakcie zapisów są Papieskie Dzieła Misyjne, skwer kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa. Dane te znajdują się na chronionych serwerach oraz w naszym archiwum i nie są nikomu udostępniane. Służą jedynie do wewnętrznej organizacji spotkania.
     2. Zgłoszenie na spotkanie i obecność na nim są równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku dla potrzeb promocji i animacji Papieskich Dzieł Misyjnych.

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna