Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     Ksiądz Piotr Lewandowski, kapłan diecezji gliwickiej, zginął w wypadku drogowym 31 października br. około 21.30 czasu miejscowego (1 listopada około 2.30 czasu środkowoeuropejskiego). W ostatnich miesiącach przebywał na urlopie w Polsce, do Boliwii wrócił zaledwie kilkanaście dni przed śmiercią.
     Ksiądz Piotr Lewandowski święcenia kapłańskie przyjął w roku 2010. Posługę wikariusza pełnił w parafiach pw. Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach i św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej. We wrześniu 2016 r. w jego rodzinnej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach odbyła się uroczystość posłania go do wikariatu Ñuflo de Chávez w Boliwii. Ksiądz Piotr był kolejnym kapłanem diecezji gliwickiej, który podjął pracę misyjną w Boliwii. Do tego nowego zadania przygotowywał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
     Przed wyjazdem na misje w wywiadzie udzielonym „Gościowi” gliwickiemu powiedział, że będąc już księdzem, przeżył dość poważny wypadek samochodowy, z którego wyszedł cało. Wtedy też powróciła do niego myśl o pełnieniu posługi misyjnej, którą wcześniej – przed święceniami diakonatu – zaszczepił w nim bp Jan Wieczorek.
     Zmarły misjonarz zostanie pochowany w Polsce. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

Za: gliwice.gosc.pl

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna