Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     Jest już do nabycia Kalendarz misyjny 2019 z papieskimi intencjami modlitewnymi. Ze stron poszczególnych miesięcy spoglądają twarze ludzi z różnych stron świata, które przypominają, jak rozległe i zróżnicowane są tereny misyjne.
     W roku 2019 mija setna rocznica opublikowania przez papieża Benedykta XV Listu apostolskiego „Maximum illud”. Dokument ten poświęcony jest misyjnej działalności Kościoła. Papież uznał w nim głoszenie Ewangelii wszystkim narodom za „największe i najświętsze zadanie, które Pan nasz, Jezus Chrystus, zlecił uczniom tuż przed swym odejściem do Ojca”.
     W związku z tym jubileuszem – z woli papieża Franciszka – październik 2019 r. będziemy przeżywać jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, dlatego w środku kalendarza, obok tradycyjnego plakatu, umieściliśmy specjalne materiały. Pomogą nam one z pewnością owocnie przeżyć ten wyjątkowy czas. Poszczególne tygodnie października otrzymały swojego patrona oraz hasło.
     Kalendarz można zakupić bezpośrednio w siedzibie PDM w Warszawie (Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 9), zamówić telefonicznie pod numerem 22 536 90 23 lub za pośrednictwem strony internetowej www.missio.pl.

 

 

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna