Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

    Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza na XVI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”, który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 r. w Zielonce koło Warszawy.

     Doroczne święto misjonarzy i ich dobroczyńców rozpocznie się o godz. 13.00 od Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Eucharystii będzie przewodniczyć ordynariusz diecezji łuckiej na Wołyniu ks. bp Witalij Skomarowski. Homilię wygłosi ks. abp Henryk Hoser. Bezpośrednio po Mszy Świętej organizatorzy zapraszają na koncert na placu Jana Pawła II z udziałem znanych artystów. Będzie to kolejne wypełnione modlitwą i wspólną zabawą wielkie święto misjonarzy i ich dobroczyńców.
     Przez cały dzień czynne będą stoiska misyjne, przy których można będzie spotkać misjonarzy. W planach są animacje misyjne, gry, konkursy i zabawy dla dzieci. Harcerze z ZHR zapraszają do „Kawiarni pod Żyrafą”, której specjalnością jest zupa z krokodyla.
     Podczas koncertu poznamy tegorocznego laureata Nagrody im. Małej Ani z Zielonki, przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne w propagowaniu najcenniejszych wartości kultury chrześcijańskiej wśród dzieci i młodzieży.
     Wręczone też zostaną dyplomy „Darczyńca roku” w kategoriach „Budujemy studnie w Afryce” oraz „Pomoc trędowatym”.
     Więcej informacji na stronie Fundacji: follereau.org
     Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kazimierz Szałata

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna