Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     W roku wyjątkowej rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II: „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Zapraszamy wszystkie róże Żywego Różańca na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 1-2 czerwca br.

     Do Jasnogórskiego Sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie wspólnot Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół, świat i Polskę opiece Matki Bożej. Będzie to już szóste czuwanie róż różańcowych przed wizerunkiem Królowej Polski.
     Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną przez sł. Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. w Lyonie i zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce Żywy Różaniec stał się znany już pod koniec XIX w.
     Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują.

     Spotkanie rozpocznie się w piątek 1 czerwca Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie i Eucharystia. W sobotę zaczniemy o godz. 9.00 przed Szczytem jasnogórskim. Oprócz wspólnej modlitwy, w której nie zabraknie oczywiście modlitwy różańcowej, będzie także możliwość wysłuchania konferencji prof. Krzysztofa Ożoga „Odnowa moralna narodu drogą do jego niepodległości”.
     Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza Święta o godz. 12.00, której będzie przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

     Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, Polski, swoich parafii, wspólnot, konkretnych ludzi, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa, często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca, nie tylko jest miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i wspólnie się modlić.

     Zgłoszenia grup należy kierować do moderatora diecezjalnego Żywego Różańca w swojej diecezji do 15 maja br.

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna