Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

 • „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj” – czasopismo na medal

  „Misje Dzisiaj”, dwumiesięcznik Papieskich Dzieł Misyjnych, otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „informacja medialna”. Czytaj dalej
 • Jak działa Paulina Jaricot?

  Jak działa Paulina Jaricot?

  „To jest cud. Nie ma innego wyjaśnienia, że ona jest z nami po tym wszystkim” – opowiadają rodzice uratowanej Mayline z Lionu. Prezentujemy film opisujący historię cudu za wstawiennictwem Pauliny Jaricot. Czytaj dalej
 • KATOLIK WSPIERA MASAJSKIE DZIECI I KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

  KATOLIK WSPIERA MASAJSKIE DZIECI I KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

  Rozpoczynamy tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych! Ten rok jest dość wyjątkowy i niełatwy dla nas wszystkich. Szczególnie trudny jest dla tych najuboższych i najbardziej potrzebujących, również dla dzieci w krajach misyjnych. Korzystając z pomocy portalu Katolik Wspiera, ogłaszamy zbiórkę internetową! Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Styczeń

Za ewangelizację: Aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich.

16 stycznia br. ks. dr Maciej Będziński, rozpoczynając pracę na stanowisku dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych, odwiedził Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole (diec. radomska).

Spotkanie z Jezusem, który mówi nam o Ojcu, pozwala nam poznać Jego miłość. A wtedy także w nas spontanicznie rodzi się pragnienie, by przekazać ją ludziom, których kochamy - mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”.

W sobotę 16 stycznia br. przypada 149. rocznica urodzin błogosławionego Pawła Manny, założyciela Papieskiej Unii Misyjnej. 

Wywiad z ks. Tomaszem Atłasem kończącym swoją dziesięcioletnią pracę dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, który ukazał się w numerze 1/2021 Świata Misyjnego.

Chciałbym jak najserdeczniej podziękować Księdzu Prałatowi za wieloletnią posługę Dyrektora Krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych i za zaangażowanie w promowaniu i w rozpowszechnianiu duchowości i świadomości misyjnej w Kościele w Polsce – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Kongregacja Ewangelizacji Narodów mianowała ks. dra Macieja Będzińskiego, prezbitera diecezji radomskiej, dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Nowy dyrektor PDM rozpocznie swoją posługę 15 stycznia 2021 roku.

Dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce ks. prał. Tomasz Atłas kończy swoją dziesięcioletnią posługę z dniem 14 stycznia 2021 roku.

Wywiad z ks. Tomaszem Atłasem kończącym swoją dziesięcioletnią pracę dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

„Życzę Wam, abyście w nowym roku, z odnowionym zapałem, mogli pogłębiać tajemnicę Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego” – powiedział papież pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Nasz sklep

Do pobrania

 1. Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2020pobierz
 2. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na grudzień 2020 r. pobierz
 3. Papieskie Intencje Modlitewne 2021pobierz
 4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na styczeń 2021 r. pobierz
 5. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na luty 2021 r. pobierz