Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

"Dla ożywienia misyjnej animacji i współpracy Ojciec Święty posługuje się w sposób szczególny czterema Papieskimi Dziełami Misyjnymi". Cooperatio Missionalis, 3

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Październik

Za wszystkich pracujących, aby mieli zapewniony szacunek i ochronę swoich praw, a bezrobotnym była dana możliwość przyczynienia się do budowania dobra wspólnego.

Zachęcamy do modlitewnego przeżywania Niedzieli Misyjnej.

Październikowe kongresy misyjne dzieci w Pelplinie to już tradycja, a każdy kolejny jak magnez przyciąga nie tylko dzieci, ale też młodzież i dorosłych.

W tym roku Niedzielę Misyjną – pod hasłem „Idźcie i głoście” – obchodzimy 22 października.

Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji.

Owoce pracy misjonarzy diecezji płockiej, akcja Kolędnicy Misyjni oraz Misyjny Wolontariat Młodzieżowy PDRW były tematem jesiennego spotkania dekanalnych referentów ds. misji, które odbyło się 12 października br. w Płocku.

22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny.

Już po raz piętnasty dzieci świata połączą się w modlitwie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie w intencji pokoju na świecie. Tym razem uczynią to 13. października w 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie.

Od października 2017 r. wierni diecezji tarnowskiej zaproszeni są do systematycznej modlitwy w intencji beatyfikacji misjonarza ks. Jana Czuby i kanonizacji franciszkańskiego męczennika bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

1 października wspominamy św. Teresę z Lisieux, patronkę misji. Ten dzień otwiera bardzo ważny czas dla misji i Papieskich Dzieł Misyjnych.

Nasz sklep

Archiwum

Do pobrania

  1. Papieskie intencje modlitewne 2017pobierz
  2. Papieskie intencje modlitewne 2018pobierz
  3. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na wrzesień 2017 r.pobierz
  4. Komentarz do papieskiej intencji modlitewnej na październik 2017 r.pobierz
  5. Misyjne materiały liturgiczne na Tydzień Misyjny 2017pobierz