Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

"Dla ożywienia misyjnej animacji i współpracy Ojciec Święty posługuje się w sposób szczególny czterema Papieskimi Dziełami Misyjnymi". Cooperatio Missionalis, 3

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Luty

Za wszystkich ludzi cierpiących, szczególnie za ubogich, uchodźców i społecznie wykluczonych, aby w naszych wspólnotach znaleźli przyjęcie i pocieszenie.

Po raz czwarty rozpoczyna się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post”. Jej celem jest duchowe wsparcie polskich misjonarzy.

W dniach 13-15 lutego br. w domu rekolekcyjnym sióstr elżbietanek w Strzegomiu odbyły się misyjne rekolekcje dla katechetów świeckich diecezji świdnickiej, które poprowadził ks. prał. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM.

W dniach 7-9 lutego br. w Szklarskiej Porębie (diec. legnicka) odbyło się spotkanie Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci wolontariuszki Wolontariatu Misyjnego Salvator Heleny Kmieć. Miała ona miejsce dnia 24 stycznia br. w boliwijskiej miejscowości Cochabamba.

Zakończyła się oficjalna wizyta przedstawicieli Papieskich Dzieł Misyjnych z Polski na Kubie.

Ponad 400 osób zgromadziło się w dniach 3-4 grudnia 2016 r. na Jasnej Górze, aby pogłębić ducha misyjnego i oddać się macierzyńskiej opiece Matki Bożej.

Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Papieskie Dzieła Misyjne na tegoroczny Tydzień Misyjny.

Został ustanowiony kościół stacyjny (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu), w którym w każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie sprawowana Msza św. w intencji beatyfikacji Pauliny Jaricot, rozwoju Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca.

Nasz sklep

Archiwum

Do pobrania

  1. Papieskie intencje ewangelizacyjne 2017pobierz
  2. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na listopad 2016 r.pobierz
  3. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na grudzień 2016 r.pobierz
  4. Komentarz do papieskiej intencji ewangelizacyjnej na styczeń 2017 r.pobierz
  5. Komentarz do papieskiej intencji ewangelizacyjnej na luty 2017 r.pobierz