Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

"Dla ożywienia misyjnej animacji i współpracy Ojciec Święty posługuje się w sposób szczególny czterema Papieskimi Dziełami Misyjnymi". Cooperatio Missionalis, 3

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

Styczeń

Za wszystkich chrześcijan, aby wierni nauczaniu Pana, poprzez modlitwę i miłosierdzie, dążyli do przywrócenia pełnej jedności i wspólnie przeciwstawiali się współczesnym problemom ludzkości.

Życzenia na Boże Narodzenie z Dyrekcji Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych

Po raz 23. w okresie Bożego Narodzenia do naszych drzwi zapukają kolędnicy misyjni z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Z tej okazji 20 grudnia 2016 r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa zapowiadającą tę akcję.

Ponad 400 osób zgromadziło się w dniach 3-4 grudnia 2016 r. na Jasnej Górze, aby pogłębić ducha misyjnego i oddać się macierzyńskiej opiece Matki Bożej.

W dniach od 8 do 9 listopada 2016 r., w Międzynarodowym Centrum Animacji Misyjnej (CIAM) w Rzymie, odbędzie się Zgromadzenie Specjalne Papieskich Dzieł Misyjnych.

Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji.

 „Wiara i misje idą w parze: im silniejsza i głębsza jest wiara, tym mocniej odczuwamy potrzebę przekazywania jej, dzielenia się nią, dawania o niej świadectwa. I odwrotnie – gdy wiara słabnie, wygasa też zapał misyjny i zanika zdolność dawania świadectwa”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Papieskie Dzieła Misyjne na tegoroczny Tydzień Misyjny.

Został ustanowiony kościół stacyjny (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu), w którym w każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie sprawowana Msza św. w intencji beatyfikacji Pauliny Jaricot, rozwoju Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca.

Jest już do nabycia kalendarz ścienny Papieskich Dzieł Misyjnych na rok 2017.

Nasz sklep

Archiwum

Do pobrania

  1. Papieskie intencje ewangelizacyjne 2017pobierz
  2. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na listopad 2016 r.pobierz
  3. Komentarz do papieskiej intencji misyjnej na grudzień 2016 r.pobierz
  4. Komentarz do papieskiej intencji ewangelizacyjnej na styczeń 2017 r.pobierz
  5. Komentarz do papieskiej intencji ewangelizacyjnej na luty 2017 r.pobierz